layout styles

Protektorovací závod

Výroba nákladních protektorů.

Našim zákazníkům nabízíme ucelenou řadu kvalitních protektorů pro nákladní vozidla. Originální složení směsí a tvary profilů běhounů předurčují použití protektorů v různých provozních a klimatických podmínkách.

V naší nabídce jsou jak protektory určené pro dálkovou a regionální kamionovou přepravu tak protektory určené do terénu, mimo zpevněné komunikace. Vyrábíme protektory pro záběrové i vodící nápravy, celoroční i zimní speciály.


Nákladní protektory

Proces výroby protektorů metodou studeného protektorování probíhá na protektorovací lince v několika vzájemně provázaných krocích. Během tohoto procesu je spojen předvulkanizovaný běhoun s připravenou kostrou.

K výrobě protektorů používáme německý certifikovaný protektorovací materiál značky MARANGONI, který se svými vlastnostmi řadí k nejlepším protektorovacím materiálům na trhu. Výrobu provádíme na vlastních pláštích renomovaných výrobců stejně jako na prověřených pláštích dodaných zákazníkem.

Celý výrobní proces je prováděn v souladu s předpisem EHK č.109 z roku 2006.

Protektory RINGTREAD

Nová generace nákladních protektorů.

Technologií RINGTREAD, vyvinutou společností MARANGONI, se nyní v Evropě vyrábí více než 25% protektorovaných pneumatik a tento podíl neustále roste. Důvodem je inovativní technologie výroby uzavřených profilových prstenců bez nutnosti dodatečného spojení, které jsou vyráběny na míru dle rozměrů pneumatik. Porovnejte rozdíly mezi tradičním způsobem protektorování pomocí protektorovacího pásu a prstencovou technologií RINGTREAD.

Zobrazit porovnání
layout styles

Maximální životnost

Konkávní zakřivení tvaru běhounu umožňuje rovnoměrné rozložení sil mezi plášť a kostru pneumatiky, proto se pneumatika při provozu méně zahřívá. Výsledkem je prodloužená životnost a zvýšený výkon.


Maximální spolehlivost

Běhouny RINGTREAD mají tvar prstence a jsou vyráběny na míru dle rozměrů pneumatik. Oproti běžnému pásovému protektorovacímu materiálu nemají žádný spoj. To znamená zvýšenou spolehlivost a odolnost pneumatiky.

layout styles

layout styles

Maximální přilnavost

Díky použití prstence je vytvrzení rovnoměrné po celém svém obvodu. Výhodou je nejen dokonalý vzhled, ale především rovnoměrné rozložení profilu běhounu. To znamená zvýšenou přilnavost pneumatiky k povrchu vozovky.

Samostatná internetová prezentace výroby nákladních protektorů!

přehled profilů, popis procesu výroby, fotogalerie, kontakty a další informace